Jak dobierać paski do spodni? Krótki poradnik

Odpowiednio dobrany do stylizacji pasek wiele mówi o guście właściciela i pozwala kreować wizerunek eleganckiego i stylowego mężczyzny. Najtrudniej uniknąć wpadki przy formalnych stylizacjach. Jak zatem dobrać odpowiednie dodatki ?

Ogólne zasady doboru dodatków

Styl formalny rządzi się swoimi prawami. Warto znać ogólnie przyjęte zasady, który ułatwią dobór akcesoriów do stylizacji. Podstawowa zasada dotyczy kolorystyki. Spodnie i pasek do garnituru muszą być w tym samym kolorze. Jakiekolwiek odstępstwa od tej zasady np. czarny pasek i granatowe buty, z całą pewnością zepsują efekt i zostaną uznane za wpadkę. Podobnie rzecz ma się z odcieniem klamry męskiego paska: musi współgrać z pozostałymi elementami np. zegarkiem czy spinkami do mankietów. Srebrny zegarek i klamra w złotym czy mosiężnym odcieniu w formalnej stylizacji są uważane za niedopuszczalny błąd.
Pasek do spodni musi współgrać również z aktówką i rękawiczkami w zimowej stylizacji formalnej. Warto pamiętać, że najbardziej formalne są skórzane paski z niewielką klamrą. Pasek do spodni powinien mieć czarny, brązowy lub granatowy kolor, a klamra srebrny, złoty lub mosiężny. Wybierając dodatki należy pamiętać o jakości wykonania, starannie wykonane dodają pewności siebie i pozytywnie wpływają na odbiór otoczenia.
Należy pamiętać również o doborze rozmiaru- zbyt długi czy za krótki będą wyglądały nieestetycznie i popsują ogólne wrażenie. Kolejna zasad dotyczy również smokingu. Choć w naszym kraju nie jest zbytnio popularny, warto wiedzieć, że absolutnie nigdy nie zakładamy do tego rodzaju stroju skórzanego paska. Smoking ma swoje wymagania i dobrze wygląda jedynie z wykonanym z błyszczącej tkaniny, pasem smokingowym.

Zasady w stylizacji codziennej

Mniej formalna stylizacja pozwala na większy luz w doborze dodatków. Można śmiało wybierać wśród jaskrawych kolorów, wzorów, a także materiałów. Pasek do spodni w wersji codziennej nie musi być wykonany ze skóry, równie ciekawie prezentują się np. parciane. O ile stylizacja codzienna nie jest aż tak wymagająca, to nadal obowiązują zasada doboru kolorystycznego.
Codzienne dodatki powinny ze sobą współgrać: kolor paska z butami czy z zegarkiem. Stosowanie się do tej zasady pozwoli uniknąć wrażenia nieprzemyślanego, a wręcz niechlujnego stroju. Podobnie rzecz się ma z rozmiarem paska: zbyt krótki czy zbyt długi zawsze będzie sprawiał złe wrażenie. Zwisający pasek lub zbyt mocno zapięty nawet w luźniejszych stylizacjach, będzie źle świadczył o guście właściciela. Stylowy i elegancki mężczyzna powinien mieć w swej garderobie kilka pasków na różne okazje. W zależności od stylu życia należy odpowiednio dobrać ilość dodatków. Częste biznesowe spotkania o formalnym charakterze wymuszają zakup większej ilości skórzanych pasków do spodni, o klasycznej formie i w stonowanych barwach. Pasek do spodni jest elementem, który podkreśla styl i charakter mężczyzny, warto więc zainwestować w dobrej jakości dodatki. Najlepiej sprawdzają się akcesoria ze skóry naturalnej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *