Jak dobrać odpowiedni rozmiar stroju kąpielowego – poradnik dla kobiet

Kupno stroju kąpielowego nie jest wcale takie proste. Przede wszystkim każda kobieta chce zamaskować niektóre niedoskonałości. Dodatkowo dopasowanie odpowiedniego modelu jest równie trudne, co określenie rozmiaru. Jak wybrać idealny strój kąpielowy?

Rozmiar odzieży i kostiumów kąpielowych

Na co dzień każda kobieta dokładnie wie, jaki rozmiar ubrań na nią pasuje. Choć zdarzają się czasami marki, które mają nieco inną rozmiarówkę i pojawia się problem. Stroje kąpielowe są oznaczone tak samo, jak odzież, ale może zdarzyć się tak, że konkretny producent oferuje większe lub mniejsze rozmiary. Jak zatem wybrać ten pasujący? Najlepiej zapoznać się z tabelą rozmiarów, którą umieścił w Internecie producent. Najłatwiej jest dopasować strój kąpielowy jednoczęściowy. Nieco trudniej jest z bikini, a w szczególności u pań, które mają nieregularne kształty.

Nawet jeśli któraś z pań wie, że taki rozmiar stroju kąpielowego będzie dobrze leżał, to warto go przymierzyć przed zakupem. Jak jednak to zrobić, kupując online? No takiej możliwości nie ma. Można jednak znaleźć stacjonarny sklep z kostiumami, pójść przymierzyć konkretny model, a następnie kupić przez Internet, jeśli cena jest niższa. Zamawiając w sklepie internetowym, można też zwrócić towar, jeśli rozmiar nie pasuje. Należy pamiętać, aby nie odrywać żadnych metek, a na stroju nie może być śladów użytkowania. Oczywiście zawsze przymierza się stroje w bieliźnie. Mając strój na sobie, warto się zgiąć i nieco poruszać.

Jak dobrać idealny rozmiar stroju?

Najlepiej w domu zmierzyć swoje wymiary. Przyda się więc centymetr krawiecki, którym można zmierzyć bieliznę, którą się nosi na co dzień. Dodatkowo warto zmierzyć też obwód bioder i biustu. Dobrze jest też sprawdzić obwód w talii. Nie zawsze producenci podają tak szczegółowe informacje, ale zawsze można poprosić sprzedawcę, aby zmierzył konkretne stroje kąpielowe i podał wymiary.

Strój kąpielowy w żadnym wypadku nie może być za luźny. W trakcie pływania będzie się ześlizgiwał i powodował dyskomfort. Zbyt mały będzie się wrzynać i może doprowadzić do obtarć lub podrażnień skóry. Przy okazji warto wybrać strój z regulowanymi ramiączkami.

Góra i dół od stroju kąpielowego osobno

W wielu sklepach jest możliwość kupna osobno góry i dołu stroju kąpielowego. Dzięki temu można dużo łatwiej dobrać idealny rozmiar do własnych potrzeb. Kobiety o gruszkowatej sylwetce – węższej na górze i pełniejszej na brzuchu i biodrach – mogą mieć szczególne trudności ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru stroju.

Możliwość kupna dwóch części powoduje, że nie tylko można lepiej dopasować rozmiar, ale także skomponować ciekawy kostium. Nie trzeba kombinować z jednym stylem i kolorystyką. Można wybrać dwa zupełnie różne modele, w których będzie się wyglądać fantastycznie. Znacznie łatwiej jest kupić oczywiście strój jednoczęściowy. Jednak takie są wybierane najczęściej na basen. Przy okazji kupna stroju warto pomyśleć też o klapkach. Klapki damskie dobrze dopasować do kostiumu, aby na plaży prezentować się modnie i stylowo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *