Jak dobrać odpowiednie spodnie garniturowe?

Odpowiednie spodnie do garnituru stanowią niezwykle istotny element męskiego stroju. Powinny być odpowiedniej długości, ważny jest także wysokiej jakości materiał oraz szerokość nogawki. Jak zatem dopasować idealne spodnie do garnituru?

Spodnie do garnituru – krótsze czy dłuższe?

Długość spodni do garnituru to jedna z najważniejszych kwestii, na jakie należy zwrócić uwagę. Niestety panowie często o tym zapominają, nosząc spodnie za długie, które nieestetycznie się marszczą, tworząc fałdy w okolicach łydek i butów. Kolejnym stylizacyjnym grzechem jest dobieranie zbyt krótkich spodni, które podczas siadania podciągają się i ukazują gołe łydki. To jedna z najczęściej popełnianych gaf, warto więc poznać kilka zasad związanych z dobieraniem długości spodni.

Jak dostosować długość spodni do garnituru?

Jak zatem dobrać odpowiednie spodnie do garnituru? Istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować. Pierwsza z nich mówi o tym, że spodnie ze zwężanymi nogawkami powinny być nieco krótsze niż te o standardowej szerokości (ok. 25 cm). Mogą one jedynie delikatnie muskać cholewkę – miłośnikami takiego stylu są mieszkańcy Włoch i zachodniej Europy. Z kolei nogawki szersze powinny kończyć się mniej więcej w połowie cholewki i opadać na przyszwę. Tyle teorii – ale jak powinno to wyglądać w praktyce? Spodnie do garnituru powinny tworzyć harmonijną linię i posiadać tylko jedno widoczne załamanie. Nieestetyczne fałdy, które tworzą się, kiedy spodnie do garnituru są zbyt długie po prostu psują cały efekt.

Nogawki – szerokie czy wąskie?

Szerokość nogawki również ma znaczenie, jednak w tym przypadku możemy kierować się indywidualnymi preferencjami. Obecnie bardzo modne są spodnie do garnituru, które posiadają nogawki proste lub lekko zwężane (ok. 16-18 cm). Taki fason prezentują się bardzo stylowo i jest preferowany przez młodsze pokolenie mężczyzn.