Jak skompletować męski, sportowy look?

W męskiej, codziennej stylizacji stawia się przede wszystkim na wygodę, naturalność, luz i nonszalancję. Najnowsze trendy nie są istotne, natomiast niezwykle cenny jest własny, indywidualny styl. Na porządku dziennym jest łamanie ogólnie przyjętych zasad modowych i mieszanie stylów.

O czym należy pamiętać kompletując męski, sportowy look?

Męski sportowy look nie mógłby się obejść bez typowo sportowego obuwia. Do tworzenia stylizacji tego typu idealne będą sneakersy oraz trampki, które pasują do różnego rodzaju zestawów, nawet półformalnych. Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie co najmniej kilka par tego obuwia, najlepiej w różnych kolorach i w różnym stylu. Jeśli chodzi o sneakersy to najmodniejsze są lekkie, skórzane modele. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, w rozmaitych kolorach.
Chcąc stworzyć sportowy look nie można zapomnieć o bluzach, które są podstawową pozycją w szafie każdego pana. Można z nich tworzyć wiele ciekawych i modnych stylizacji. Ulubionym modelem większości panów, bez względu na wiek, są bluzy męskie z kapturem. Są one bardzo uniwersalne. Zestawiać je można z jeansami, chinosami i bojówkami. Bluzy mogą być wciągane przez głowę lub rozpinane. W tym ostatnim przypadku z powodzeniem zastąpić mogą kurtki męskie.

Sportowe stylizacje z wykorzystaniem dresów męskich

Dresy męskie to ulubione ubranie większości panów, bez względu na wiek. W ostatnich czasach przestały być jedynie strojem na treningi, a stały się niezbędnym elementem garderoby, noszonym na co dzień. Odpowiednio dobrane spodnie dresowe można włożyć nawet do pracy w biurze, jeśli nie panuje tam z góry narzucony dress code. Dresowe spodnie w wersji slim zestawić można ze sportową koszulą i marynarka. Modne, białe trampki będą idealnym uzupełnieniem całości. Natomiast szersze, szare spodnie dresowe doskonale wyglądać będą z białym, bawełnianym podkoszulkiem i narzucona na wierzch koszulą jeansową. Taka stylizacja będzie idealna zarówno na spacer, jak i na uczelnię i na spontaniczne spotkania z przyjaciółmi.

Kurtki męskie – ważny element sportowej stylizacji

Kurtki męskie stanowią ważny element w sportowych stylizacjach. Sportowe kurtki przejściowe zestawiać można nie tylko z eleganckimi koszulami, ale również z modnymi bluzami z kapturem. Dresy męskie, z narzuconą na wierzch kurtką, stworzą ciekawą stylizację na co dzień i na wieczorne randki.

Co jeszcze jest istotne w sportowych stylizacjach?

O sportowym charakterze męskich stylizacji decydują nie tylko fasony, ale również kolory. Żywe, wyraźne kolory nadają ubraniom luzu, charakteru, a także energii. Można postawić na różne, delikatne akcenty, np. koszulę męską z ciekawym printem lub buty, które będą miały kolorową cholewkę lub sznurówki w kontrastowej barwie.
Panowie, którzy lubią bawić się modą i zwracać na siebie uwagę, powinni postawić na mocne kolory i zdecydowane kontrasty. Idealne będą tu lekkie, sportowe kurtki przejściowe zwłaszcza czerwone, zielone, niebieskie lub z detalami w odblaskowych kolorach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *