Piżamy z bawełny organicznej

Piżamy są strojem służącym do spania, ale wiele osób nie przywiązuje uwagi do ich wyglądu. Jej miejsce często zajmuje zwykła rozciągnięta koszulka i szorty. Zapominamy, że komfortowy i ładny strój na noc może wpływać na jakość snu, poprawiać samopoczucie i zwiększać pewność siebie. Wybierzmy wygodne piżamy z bawełny organicznej, by sen był zdrowy i komfortowy.

Dlaczego piżamy to najlepszy strój do spania?

Piżamy to najwygodniejszy strój do spania. Zarówno damskie, jak i męskie mają długie nogawki i rękawy, ale są też takie z nogawkami krótkimi. Mogą mieć krótki rękaw lub nie mają go w ogóle. Wśród męskich piżam można wyróżnić dwa kroje. Pierwszy z nich, nazywany klasycznym, składa się z rozpinanej koszuli z kołnierzykiem i spodni. Drugi rodzaj piżamy ma inną górę, gdyż bluzka zakładana jest przez głowę i ma bardziej sportowy krój. Panie latem śpią w piżamach będących połączeniem szortów i koszulki z krótkim rękawem, a zimą praktyczniejsza jest bluzka z długim rękawem i luźne spodnie. Bluzki mogą być zakładane przez głowę, ale niektóre wyglądem przypominają górną część piżamy męskiej – są rozpinane na guziki i mają kołnierz. Takie dwuczęściowe piżamy są bardzo kobiece i mogą podkreślać idealną figurę, a delikatne dodatki, np. kokardy czy wstawki z koronki, dodają im.

Najlepsze materiały na piżamy

Przy zakupie nowej piżamy należy brać pod uwagę również materiał, z którego została uszyta. Osoby, które mają problem ze snem powinny wybierać modele uszyte z gładkiej bawełny, gdyż brak guzików czy suwaków może ułatwiać zasypianie. Przewiewne tkaniny chronią również przed nadmiernym poceniem się. Zimą najlepiej sprawdzi się naturalna bawełna (dobrym przykładem będzie tutaj producent: Hello Morning), które ochroni ciało przed wychłodzeniem i zapewni odpowiednią wymianę wilgoci. Piżamy z jedwabiu czy satyny wyglądają bardzo efektownie, ale dają efekt chłodzenia, więc sprawdzą się latem.

Dlaczego piżamy z bawełny organicznej są najlepsze?

Bawełna jest produktem naturalnym, ale obecnie świat opanowały komercyjne uprawy, które odbiegają od natury i coraz mniej się z nią liczą. Uprawiana na szeroką skalę konwencjonalna bawełna jest zabezpieczana przed szkodnikami, a jej rozwój przyspiesza się poprzez aplikację silnych środków chemicznych. W związku z tym, najlepiej wybierać ubrania, w tym piżamy, z bawełny organicznej, której proces produkcji jest starannie kontrolowany, począwszy od hodowli nasion poprzez uprawę, aż po gotowe produkty. Przy jej uprawie wykorzystywane są nieszkodliwe dla środowiska substancje, a gleby są całkowicie wolne od pestycydów i chemii. To sprawia, że bawełna organiczna nie kumuluje szkodliwych substancji takich jak pestycydy, metale ciężkie, sztuczne nawozy czy gmo. Dzięki naturalnej hodowli bawełna zachowuje czystość i delikatność. Sposób produkcji sprawia, iż włókna organicznej bawełny są mocniejsze, bardziej wytrzymałe, odporne na rozciąganie i mechacenie, ponieważ nie są osłabione silnymi chemicznymi środkami czyszczącymi i barwnikami. Ponadto, jest milsza w dotyku, bardziej miękka i nie ma drażniącego, chemicznego zapachu.

Piżamy uszyte z bawełny organicznej są nieco droższe, ale w zamian otrzymamy produkt najwyższej jakości. Wybierajmy taką bieliznę nocną, w której śpi się nie tylko wygodnie, ale i zdrowo.