Skarpetki do balerinek

Pierwsze skojarzenie ze skarpetami do balerinek to: niemożliwe, nieeleganckie. Z pewnością – jeśli chodzi o zwykłe bawełniane czy wełniane skarpety ze ściągaczem i w zielone grochy. Jednak posiadaczkom wiecznie zmarzniętych stóp moda i producenci bielizny również wyszli naprzeciw. Zobacz, jak szykownie nosić skarpetki do balerinek.

Ze skarpetkami czy bez?

Balerinki to niewątpliwie jeden z najwygodniejszych modeli obuwia. Można je nosić i do stylizacji casualowych i na bardziej eleganckie okazje. Jest jednak z nimi pewien problem – nie wszystkie nadają się do noszenia bez skarpet czy czegokolwiek na stopie, bo mogą boleśnie otrzeć skórę, a w innych jest zbyt zimno, by nosić je jesienią, czy zbyt gorąco, by chodzić w nich tylko latem.

baleriny damskie
Baleriny damskie

Jeśli masz ochotę nosić swoje ukochane balerinki, gdy poranki jeszcze są chłodne, a Ty sama nosisz jeszcze długie spodnie, np. dżinsy, to masz kilka możliwości.

Dyskretnie i szykownie

Popularnym rozwiązaniem są podkolanówki lub skarpetki rajstopowe. Najlepiej wówczas zdecydować się na jak najbardziej naturalny wygląd, tak aby nie odróżniały się one od skóry. Aby osiągnąć taki efekt należy zdecydować się na model nie grubszy niż 6-10 DEN w naturalnym kolorze skóry. Zwróć też uwagę, żeby były matowe.

Nie będzie nietaktem założenie skarpet rajstopowych w kolorze opalanym czy grubszych, ale musisz mieć świadomość, że będzie je wówczas widać i musisz dobrze dobrać je do całej stylizacji.

Wesołe stópki

Na rynku dostępna jest również cała gama stópek. Możesz tu wybierać pośród całej gamy kolorów, materiałów i fasonów. Jeśli zależy Ci na tym, by np. o poranku skarpetki-stópki grzał trochę nogę, a  gdy popołudniu wracasz do domu i nasza zmienna pogoda zaskoczy Cię wysoką temperaturą, pot miał w co wsiąkać, zdecyduj się na wersję bawełnianą. Tu możesz też wybrać, czy będą one całkowicie niewidoczne poza powierzchnią buta, czy chcesz, żeby wystawał ich ozdobny fragment.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które potrafi wzbogacić stylizację albo nadać jej szyku retro, są koronkowe wykończenia tych krótkich skarpetek. Należy je tak ustawić na stopie, żeby równomiernie wystawały wzdłuż krawędzi buta, wówczas nie jest do końca pewne, gdzie zaczyna się but i czy to w ogóle jest skarpetka, a koronka nadaje lekkości i uroku.

Dla młodych i odważnych dziewcząt przeznaczone są skarpetki do balerinek w jaskrawych odcieniach czy we wzorki. Wówczas stają się smaczkiem całej stylizacji. Warto jednak pamiętać, żeby nie zakładać ich do wzorzystych balerinek, ale do gładkich i jednobarwnych.

Jak widać nie musisz wcale rezygnować z komfortu i ulubionych balerinek, bojąc się modowego faux pas. Z całej gamy skarpet do balerinek wybierz te, które najbardziej pasują do Twojego stylu i temperamentu.