Stylizacja na randkę – sweter czy garnitur?

Spotkanie z ukochaną osobą to wielkie przeżycie dla każdego mężczyzny. W czasie randek, szczególnie tych pierwszych poznajemy siebie i chcemy pokazać się drugiej osobie z jak najlepszej strony. Dlatego należy zadbać nie tylko o to, by zachowywać się jak najlepiej, ale także o swój strój. Wielu panów nie wie jak ubrać się na randkę i to stanowi dla nich duże wyzwanie. Częstym problemem jest przede wszystkim to, czy ubierać się elegancko czy wygodnie. Warto połączyć oba te style,  by czuć się komfortowo i jednocześnie wyglądać schludnie. Jak to zrobić?

Jaki powinien być strój na randkę?

Strój na randkę powinien być przede wszystkim schludny. Każda część garderoby musi być czysta i wyglądać ładnie – ubranie powinno być staranie wyprasowane, a buty wyczyszczone oraz wypastowane, tak by ładnie lśniły. Warto też zadbać o sobie – ogolić się i wykonać podstawowe czynności pielęgnacyjne związane z dłońmi. Większość kobiet zwraca uwagę właśnie na to, jak mężczyzna dba o siebie. Na drugi plan schodzi rodzaj ubrania, w jakim przyjdzie na randkę.

Garnitur czy sweter – co lepsze na randkę?

biały sweter męski z długim rękawem
biały sweter męski z długim rękawem
Wielu mężczyzn obawia się wkładania garniturów czy marynarek na randki. Dzieje się tak, z uwagi na to, że wydaje im się, że będą postrzegani jako zbyt „wystrojeni”, albo że kobieta może pomyśleć, że na randce wydarzy się coś ważnego dla związku. Jednak takie obawy są bezpodstawne. Na randkę wcale nie trzeba ubierać garnituru formalnego (ten faktycznie warto zarezerwować sobie np. na spotkanie, w czasie którego zamierzamy się oświadczyć). Na pierwszą randkę, aby zrobić na kobiecie dobre wrażenie można wybrać garnitur mniej formalny o bardziej sportowym charakterze. Można także zdecydować się na samą marynarkę i połączyć ją ze spodniami jeansowymi o prostym kroju.

Sportowe marynarki robią teraz dużą furorę i pozwalają na bardziej swobodne zachowanie. Na spotkanie z bliską osobą możemy pozwolić sobie na bardziej odważny strój i wybrać marynarkę w kolorze granatu z brązowymi, skórzanymi naszywkami na łokciach lub marynarkę w modnym ostatnio kolorze musztardowym, który doskonale komponuje się z błękitem i czernią.

Jeżeli jednak wolimi większą swobodę, to lepszym rozwiązaniem będzie ubranie na randkę swetra. Trzeba jednak pamiętać, żeby był on dość prosty – nie posiadał jaskrawych wzorów, które by przyciągały zbytnio uwagę. Najbezpieczniejszy jest gładki sweter rozpinany lub wkładany przez głowę. Można zdecydować się na subtelne wzory – zimą sprawdzają się swetry typu golf z motywami warkoczy, zaś na sezon jesienny i wiosenny sprawdzą się cieńsze swetry dzianinowe z motywem oksfordzkiej kraty lub średniej szerokości pasów.

W przypadku swetrów również warto postawić na stonowaną kolorystykę. W przypadku, gdy pod sweter ubieramy dodatkowo koszulę lub t-shirt, których fragment będzie widoczny przy dekolcie warto postawić na kontrastujące zestawienie – jasny sweter i ciemna koszula, ciemny sweter i jasna koszula. Takie zestawy prezentują się elegancko i pozwalają zachować pełną swobodę.