Torebka do sportowej kurtki

Torebka, którą nosimy do pracy staje się często bezużyteczna, gdy w weekend chcemy założyć mniej oficjalny strój – np. sukienkę i sportową kurtkę. Niezależnie jednak od kreacji, zawsze będziemy potrzebować schowka na dokumenty, portmonetkę i inne drobiazgi. Jaka torebka będzie zatem pasowała do sportowej kurtki?

Worek dobry na wszystko

Chodzi oczywiście o torebkę typu worek, która będzie dobrze prezentowała się w połączeniu ze sportową kreacją. Nie ma sensu zestawiać kurtki, którą zakładamy na długą wyprawę po lesie z elegancką torebką noszoną do pracy, ponieważ uzyskamy efekt daleki od ideału. Ponadto wizytowa torebka może łatwo zniszczyć się podczas weekendowych wojaży. Gdzie zatem powinnyśmy schować najpotrzebniejsze przedmioty? Teoretycznie możemy je zapakować do klasycznej torebki, lecz i to rozwiązanie ma swoje wady. Jeszcze gorszym pomysłem będzie natomiast na pozór oczywiste zestawienie sportowej kurtki ze sportową torbą. Pamiętajmy, że taka kreacja sprawdzi się wyłącznie wtedy, gdy wybieramy się do klubu fitness, aby poćwiczyć. W każdym innym przypadku o wiele lepiej będzie postawić na prosty worek, który sprawi, ze nasz strój będzie prezentował się odrobinę nonszalancko, ale nie niechlujnie. Możemy też wybrać torebkę o kwadratowym lub prostokątnym kształcie  – najlepiej z błyszczącego materiału imitującego skórę lub z lakierowanego sztucznego tworzywa.

Sekrety sportowej elegancji

Do nieformalnej kurtki pasować będzie zarówno torebka z dużym nadrukiem, jak i gładka. W pierwszym przypadku sprawdzą się przede wszystkim napisy lub symbole – np. znanych, sportowych marek. Unikajmy jednak wzorzystych torebek, ponieważ w połączeniu z kolorową kurtką nie będą prezentowały się stylowo. Kolorystyka torebki nie powinna całkowicie odbiegać od tonacji barw, w jakich utrzymana jest kurtka, lecz można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i połączyć np. szarość z intensywnym turkusem lub wyraziste żółcienie z ciemnymi odcieniami niebieskiego. W takich kombinacjach dobrze będą wyglądały zarówno torebki matowe, jak i wyróżniające się połyskiem. A co z długością paska? Tutaj nie ma reguły, zwróćmy jednak uwagę na to, że niskie osoby powinny nosić torebki na krótkich paskach, a wysokie na długich – najważniejsze są bowiem odpowiednie proporcje.

Torebka właściwie dobrana do sportowej kurtki będzie pasowała również do adidasów lub trampków. Warto więc starannie dopasować ją do stroju, ponieważ sportowy wizerunek nie zwalnia od konieczności komponowania kreacji w zgodzie z zasadami dobrego smaku.